Jdi na obsah Jdi na menu
 


Strašilka Australská

-

*

Tento druh strašilky se vyskytuje v Austrálii a na Nové Guinei, kde obývá suché lesy. Dožívá se 1 až 3 roky.

Strašilka australská je až 15 centimetrů veliká a hnědě nebo hnědozeleně zbarvená. Tělo má pokryté trny a na nohách a zadečku má laloky. Strašilka se chová při pokojové teplotě. Terárium by mělo být vysoké alespoň 50 cenimetrů.

Obrazek

Vhodnou potravou pro strašilku jsou listy břízy, jabloně, jilmu, buku, lísky, ostružin, malin, šťovíku nebo růže. V zimě chovateli nezbývá nic jiného, než v lese najít druh ostružiny, který v zimě neztrácí listy. V nouzi by měli postačit i suché listy dubu, které se i přes zimu drží na větvičkách. Listy by se před podáváním měli omýt. Suché okraje ostružinových listů by se také měli odstřihovat, aby jimi strašilka nepohrdla, někdy také stačí na list nakapat trochu vody, aby nezvadl a vydržel chutný delší dobu. Strašilka také ráda a hodně pije, voda se může dodávat stříkačkou na listy nebo na podlahu terária.  Manipulace se strašilkou je jednoduchá, může lézt po ruce, protože nekouše.

Obrazek

Samičku od samečka poznáme snado. Samička je totiž větší a má na zádech trny. Když dospěje, vyrostou jí krátká křídla (asi 1,5 cm). Sameček je zhruba 9 centimetrů veliky, štíhlejší, nemá trny a křídla mu překrývají skoro celý zadeček. Samička se dokáže rozmnožit i bez partnera, tímto způsobem se ale množí partenogeneticky, to znamená, že ze samičkou nakladených vajíček budou zase jen samičky.

*

Strašilku mi pořídil Peťa na burze v Pekle, kde jsme byli 15. března 2008. Byla sobota, krásný slunečný den a my měli sraz ráno před devátou hodinou (neobvykle brzo). Burza byla pro mě něco úplně nového, hrozně mě to tam bavilo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jméno

(kiwča, 15. 7. 2008 14:46)

jestli bys to ráda věděla tak se jmenuje i extatosoma tiaratum